KURUMUMUZDA "KÜFRE HAYIR, AĞIZ KİRLENMESİNE HAYIR" PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bolvadin Açık Ceza İnfaz Kurumunda “ Küfre Hayır, Ağız Kirlenmesine Hayır “ programı; Kurumun müdürleri, personelleri, hükümlüler ile  Bolvadin Alparslan Ortaokulu müdürü ve  öğretmenlerinin katılımıyla, Bolvadin Açık Ceza İnfaz Kurumu çim sahasında; Kur'an-ı Kerim Tilaveti, afişler, bildiriler, konuşmalar ve “Peygamber Efendimiz (ASV)'in küfür etmek, sövmek ve kötü sözler hakkında hadisleri var mıdır?” Sorusunun cevabını vermek üzere hazırlanan sunum ile gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını yapan Kurum Müdürümüz Abdurrahim Yayğaz …farketmeden dinlediğimiz veya söylediğimiz anlamını tam olarak anlayamadığımız ifadeleri onaylamamız bizi küfre ve zaman içerisinde dil kirlenmesine götürdüğünü,…Dili doğru kullanmak, insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştıracak, aynı zamanda millî kimlik ve kültürümüzün korunmasına katkı sağlayacağı hususlarına vurgu yaptı.

Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda personellerinden İnfaz ve Koruma Memuru Sadullah çukdar’ ın hazırladığı Peygamber Efendimiz (ASV)'in küfür etmek, sövmek ve kötü sözler hakkında hadisleri var mıdır? Sorusunun cevap veren konuşması ile İnfaz Kâtibi Adem Bostan’ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti, İnfaz ve Koruma Memuru Ceren Arslan’ ın sunumuyla birleşen program hükümlülerin hafızalarında kazındı.

Program sonunda katılımcı hükümlülerin “küfrün, kötü sözün ve dürüst olamamakla özdeşleştirilen, dedikodu yapmanın ne kadar seviyesiz ve bayağı bir şey olarak algılandığını…” hissettiklerini anlatmaları programın nedenli yerinde ve gerekli olduğunu etkilerinin zihinlerde yerini aldığını gösterdi.

Program nedeniyle düzenlenen sergide yerini alan ve resim kategorisinde birinci olan; Bolvadin Alkasan İlkokulu öğrencisi B.G.G. ‘in anlamlı resmi, karikatür kategorisinde birinci olan; Bolvadin Hasan Gemici Ortaokulu öğrencisi Y.B.’ nın vurgulu karikatürü, kompozisyon kategorisinde birinci olan; Bolvadin Gazi Ortaokulu öğrencisi F.T.Y. nin derinlemesine kaleme aldığı kompozisyonu sergiyi gezenlerin kendilerini, günlük konuşmalarını, önyargılarını, algı ve davranışlarını sorgulamalarını sağladı.

Program Bolvadin Alparslan Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Eyüp Akşahin’ in “Kötü sözlü olmak müminlik sıfatıyla bağdaşmaz.” vurgulu konuşması ile son buldu

 

h1

h2

h3

h4

h5

 

Sitemizi
 
Bolvadin C Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. webmaster: Hasan SINGIN İletişim:0 272 612 5008 e-posta:ab64417@adalet.gov.tr