BOLVADİN CEZA İNFAZ KURUMUNDA

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

14 Haziran 2017 Cuma günü FETÖ/PDY'nin darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz'un, '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' ilan edilmesi nedeniyle; Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunda bir dizi etkinlik düzenlenildi ve ekinlikler devam ediyor.

Halk tarafından önlenen hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'un, '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' kabul edilmesinin birinci yıl dönümünde dolayısıyla Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunun açık bölümünde bulunan mescitte Kurum personelleri ile hükümlüler Kur’an-ı Kerim Tilaveti (Yasin-i Şerif),Tesbihat (Tekbir,Tehlil,Salâtü Selâm), "15 Temmuz ve Mukaddes Değerlerimiz" konuşmaları, İlahi, Aşr-ı Şerif okundu, 15 Temmuz Şehitlerimiz ve bu ülke için bu güne kadar şehit düşmüşlerin ruhuna Dualar okudular. Cuma namazı kılındıktan sonra katılımcılara lokum ikram edildi.

Programın sonunda konuşma yapan Kurum Müdürü Abdurrahim Yaygaz; ...Hükümlü ve tutukluların bu güne kadar Şehitlerimizin ruhuna (90) Yasin, (10) Fetih, (10) Mülk, (375) Fatiha ve (165) İhlas Sûresiokunduğunu anlattığı konuşmasını...15 Temmuz darbe girişimi karşısında halkımız tarafından ortaya konulan direniş örneğinin herkesin olduğu gibi Kurumumuzda barındırılan hükümlü ve tutuklularında hafızasında canlı tutulmasının ve anlatılmasının önemine vurgu yaparak bitirdi.

Fotoğraf çekimleri ile 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Cuma programı sonlandırıldı.

.

fb1

fb2

fb3

fb4

fb5

fb6

fb7

 

 

Sitemizi
 
Bolvadin C Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. webmaster: Hasan SINGIN İletişim:0 272 612 5008 e-posta:ab64417@adalet.gov.tr