Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunu Barındırılan Hükümlü ve Tutuklular Peygamber Sevgisini Yaşadılar

Bolvadin Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünün organize ettiği ve "Kutlu Doğum Haftası" programı kapsamında Peygamber sevgisini yaşamak için hükümlü ve tutuklular kurum dershanesinde bir araya geldiler.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğe konuk olarak katılan, Evciler ilçe Müftülüğü Vaizi Faruk Duran'ın ve Bolvadin Müftlüğü Sultan Carullah Kur’an Kursu öğretmeni Mükremin Dertli'nin "....İçinde Peygamber sevgisi olan kurumların ve kişileri organizasyonumuzda ağırlamaktan ve Peygamber sevgisini yeniden yaşatmaktan onur duyuyoruz..." şeklinde konuşmaları etkinlikte büyük bir beğeni topladı.

Okunan dua, şiir ve ilahilerin ardından konferans ile devam eden program; ...Bu ayda düzenlenen programların birbirinden değerli olduğunu belirten Cezaevi Vaizi İlhami Çiftci'nin "....Peygamberin birlik beraberlik dayanışmasıyla ilgili ve güzel ahlakından da örnekler vermesi ile devam ettiği konuşmasına "...Bu programlarda alemlere rahmet olan Peygamber efendimiz anlıyor ve anlatılıyoruz..." sözleri ile devam eden Çiftci, Ceza İnfaz Kurumumuzda kalan birbirinden değerli, kalbi temiz hükümlü ve tutuklularımız ile Peygamber efendimizi anmak ve anlatmanın çok anlamlı olduğunu belirttiği konuşmasının ardından, hükümlü ve tutuklular tarafından oluşturulan ilahi korosunun tekrardan okudukları çeşitli ilahi ve kasideler ile program devam etti. Etkinlik, " Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" temalı sine vizyon gösterisiyle sona erdi.

.

gs1

gs2

gs3

 

 

Sitemizi
 
Bolvadin C Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. webmaster: Hasan SINGIN İletişim:0 272 612 5008 e-posta:ab64417@adalet.gov.tr