Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine

Türkiye'de Adliyeler ve Ceza İnfaz Kurumları Konularında Panel Düzenlenildi

Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Konferans salonunda 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine, Bolvadin Cumhuriyet Başsavcımız Soner Aygün ve Bolvadin Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz Abdurrahim Yayğaz tarafından "Türkiye'de Adliyeler ve Ceza İnfaz Kurumları" konusunda panel düzenlenildi.

Bolvadin Cumhuriyet Başsavcımız Soner Aygün, Türkiye de adliyelerin, Adalet Bakanlığı’nın hizmet götürdüğü taşra adalet yönetimi birimleri olduğunu ve yargı bağımsızlığı, yargının tarafsızlığı, yargıç, Cumhuriyet başsavcılığı, adliye yönetimi ile Türk yargı sistemi, bu doğrultuda kurumsal, işlevsel ve nihayetinde niteliksel bir dönüşüm süreçlerini örnekleyerek anlattı.

Bolvadin Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz Abdurrahim Yayğaz ise, Türkiye’de ceza infaz kurumlarını, tiplerine göre ceza infaz kurumları ve özellikleri, ceza infaz kurumu ve tutukevi kavramlarını, ceza infaz kurumu ve tutukevlerinin yönetimi, denetimi, ceza infaz kurumlarında sivil toplum ve sosyal hizmetler, koordinasyon, fiziki koşullar, ceza infaz kurumlarının insan kaynakları açısından altyapısı, hükümlülerin cezasının infaz sırasında ve sonrasında toplumsallaşma ve önleyici çalışmalar, ceza infaz sistemine ilişkin yasal mevzuat, uygulama ve yargılama vb. konu başlıklarında sine vizyon eşliğinde sunum yaptı.

9. ve 10. Sınıf öğrenim gören öğrencilerin, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanarak bilimsel, sosyal, kültürel, edebi ve meslekî yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmalarını; hür ve bilimsel düşünme gücüne, sağlıklı bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan, okuyan, düşünen, yorumlayan, yapıcı, üretken ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak için düzenlenen panel, öğrencilerin seçtikleri konu ile ilgili fikir ve düşüncelerini, tespit ettikleri sorun ve çözüm önerilerini içeren konuşmalarının sonrasında soru-cevap bölümü ile sona erdi

.

hg1

hg2

hg3

hg4

hg5

hg6

hg7

 

 

Sitemizi
 
Bolvadin C Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. webmaster: Hasan SINGIN İletişim:0 272 612 5008 e-posta:ab64417@adalet.gov.tr