Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunu Anlamlı Ziyareti

Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde görev yapan; müdür yardımcısı Yusuf Demirörs, meslek dersleri öğretmenleri Hülya Türkçelik ve Ebru Saygı ile alan tercihi yapacak öğrenciler Bolvadin Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ettiler.

Ziyaretçileri karşılayan kurum müdürü Abdurrahim Yayğaz kurumu gezdirirken kurum işleyişini güvenlik, düzen, bakım ve adalet. İnfaz rejimi de bunlar arasında dengeyi anlattı. sözlerine ... hükümlünün bireysel varlığını sürdürmek anlamında ona sosyal, psikolojik ve kültürel bir destek sağlanması ve uygulanacak rejimin bu anlayışa göre belirlenmesi anlamına gelen iyileştirme hakkında bilgiler verdi. İyileştirmenin amacının (hükümlüyü) topluma yeniden kazandırmak olduğunu vurgu yaptığı konuşmasını ...hükümlünün gelecekte, sosyal sorumluluk sahibi, suç işlemeden bir yaşam sürdürecek yetenek kazanması amacını güden çabalar gösterilmektir.... sözleri ile konuşmasını bitirdi.

Sıddıka Metin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ise hükümlülerin kurum içindeki veya dışındaki genel durumları, iyileştirme etkinliklerine ilgileri ve uyumları vb. konularında bilgilendiklerini, ziyaretin alan tercihini bilinçli yapmada kendileri açısından çok faydalı olduğunu söylediler ve teşekkür ederek Ceza İnfaz Kurumundan ayrıldılar.

.

a1

a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

 

 

Sitemizi
 
Bolvadin C Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. webmaster: Hasan SINGIN İletişim:0 272 612 5008 e-posta:ab64417@adalet.gov.tr